Sırala: Fiyat ⌂ | m² ⌂ | İlan Sayısı: 0
İlan Sayısı: 0
İlan Başlığı
Oda
Fiyat
İl / İlçe

kocamustafapasasatilikdaire.com > Kocamustafapaşa Emlaklar > Kiralık Dükkan

Kiralık Dükkan konusunda size Paşa Emlak ilanlarını sunuyoruz.  Kiralık Dükkanleri içinde en güzel fırsatlar en cazip fiyatlarla Paşa Emlak'ta karşınızda.  Kiralık Dükkanlerini fiyatlarını ve detaylarını dikkatlice inceleyiniz. İstanbul'da emlak ilanları konusunda Paşa Emlak'ın ilan sayfasıyla emlak bulmak artık çok kolay.

İstanbul Kiralık Dükkan Hakkında Herşey.

Kiralık Dükkan Tutarken Size Önerilerimiz.

İstanbul gibi bir mega kentte satılık dükkan fiyatlarının çok yüksek olması insanları dükkan kiralama konusunda zorunlu kılıyor. Kiralık olarak tutacağınız bir işyerinde dükkan bedeli üzerinden zarar yapmanız söz konusu değildir. İşyeri kiralamanın da olumsuz yanları mutlaka bulunmaktadır. Örneğin, kiraladığınız işyerinin iyi bir getiri sağlamasına karşın, gayrimenkul sahibi tarafından dükkândan çıkarılma durumunuz olabilir. Bu gibi durumlarda sahip olduğunuz müşteri potansiyelini kaybetme olasılığınız oldukça yüksektir. Satılık işyeri ve kiralık işyeri konusunda karşılaştırmalar uzayıp gitmektedir. Ancak burada ki belirleyici faktör alım gücüdür. Eğer alım gücünüz yüksek değil ise, işyeri kiralamaktan başka çareniz bulunmamaktadır. Peki işyeri kiralarken nelere dikkat etmelisiniz? İşyeri kiralama aşamasında mağdur duruma düşmemeniz için aşağıda belirttiğimiz noktalara dikkat etmelisiniz.

Kiralık Dükkan Tutarken Dikkat Etmeniz Gerekenler .

• Karar verdiğiniz kiralık dükkan için mal sahibi hakkında araştırma yapmalısınız. Örneğin İstanbul Fatih İlçesi kiralık işyerleri yönünden son dönemlerde çok fazla talep aldığından bu mevzuda düzenbazlıklar da çoğaldı. Bu yüzden özellikle kira sözleşmesi düzenlediğiniz kişinin mal sahibi olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Yapı üzerinde birkaç kişinin hissesi bulunuyor ise hisse sahiplerinin bu işlemi onaylayıp onaylamadığını öğrenmelisiniz. Bu konularda bizim tavsiyemiz Emlak Bürolarına başvunuz, çünkü size hile ve sahtekarlıklardan ancak düzgün saygın emlak danışmanları korur.

• Dükkan kiralarken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, kiraladığınız dükkanın yapacağınız işe elverişli olup olmadığına bakmalısınız. Hatta sadece sizin incelemeniz yeterli değil, belediyenin de dükkâna ruhsat verip vermeyeceğini araştırmalısınız.

• Eğer doktor muayenehanesi veya avukat bürosu tarzında bir işyeri açmayı düşünmüyorsanız, bina sakinlerinden yapacağınız işe yönelik onay alınız. Aksi durumda yapacağınız işe göre ileriki zamanlarda sorun yaşayabilirsiniz.

• Kiralık dükkan tuttuktan sonra su, elektrik ve doğalgaz gibi hizmetlerin borçlarını araştırınız. Eğer bu konuyu zamanında araştırırsanız işyerinin borcu varsa bile kullandığınız miktardan düşerek hesaplama şansı bulabilirsiniz.

• Kira ödemelerinizi banka üzerinden yapmanız size avantaj sağlayacaktır. Özellikle elden yapılan ödemelerde ileriye dönük sorun yaşanabilmektedir. Elinizde belge bulunması açısından bankaya ödeme yapmanız yararınıza olacaktır.


Kiralık Dükkan 4.835 6
ZayıfEn iyi 
Kocamustafapaşa Satılık Daire
Google+